تولید کننده رزین پلی یورتان

رزین پلی یورتان
سرفصل های مقاله

رزین پلی یورتان چیست؟ رزین پلی اورتان چه کاربردی در صنایع دارد؟

رزین پلی اورتان ماده اس چسبناک و غیرقابل حل است که در صنایع مختلفی کاربرد های زیادی دارد. این رزین مصنوعی است و از پلیمر ها با ویسکوزیته بالا تشکیل شده است. در برابر ضربه سایش و شکستگی مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل کاربرد زیادی در صنایع دارد. رزین پلی یورتان به دو صورت تک جزئی و دو جزئی است که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارد که ما در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد. به صورت شفاف و مات در بازار موجود است. رزین شفاف رنگ ندارد و چسبندگی بالایی دارد. ما سعی کردیم در این مقاله برای شما اکثر ویژگی ها و کاربرد های مهم رزین پلی یورتان یا پلی اورتان را به صورت خلاصه و مفید توضیح دهیم تا اطلاعات کافی را شما داشته باشید.

رزین پلی اورتان چیست؟ چه اندازه مقاومت دارد؟

رزین پلی اورتان یا رزین پلی یورتان نوعی ماده چسبناک و غیرقابل حل در آب است که این ماده در شرایط خاصی سخت می شود. این رزین منشا طبیعی و مصنوعی دارد و در واقع رزین های مصنوعی پلی اورتان از پلیمرهای با ویسکوزیته بالا است که انواع زیادی از مواد چسبنده را تشکیل می دهند و از جمله رزین های پرکاربردی مانند اوره، پوشش اپوکسی، پلی استر، پوشش پلی یورتان و… است. میزان مقاومت رزین پلی اورتان در برابر ضربه، ترک، سایش زیاد است. و از مهم ترین ویژگی های رزین می توان طبخ سریع در دمای محل است. رزین پلی یورتان تک جزئی روی سطوح مختلف قابل چسبیدن است و غشاء بسیار مستحکمی ایجاد می کند.

بیشتر بدانید:

کاربرد رزین پلی یورتان

کاربرد رزین پلی یورتان

پلی اورتان ها به شکل های مختلفی مانند فوم های نرم، فوم های سخت، الاستومرها و … در جهان کاربرد دارند. در صنایع مختلفی کاربرد دارد مانند پایه روکش پلی یورتان که به علت مقاومت سایشی و افزایش مقاومت مکانیکی و ثبات در مقابل عوامل شیمیایی، روکش کردن سطح بتنی، آسفالت و فلز در مکان هایی که نیاز به مقاومت بالای مکانیکی کف دارند مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت استفاده از این روکش ها مانند روکش های اپوکسی هستند اما با این تفاوت که این نوع روکش نسبت به روکش اپوکسی پایداری بی نظیری دربرابر اشعه ماورابنفش دارد.

رزین پلی یورتان شفاف

رزین پلی اورتان یا پلی یورتان به صورت یک جزئی یا دوجزئی هستند که رزین تک جزئی بدون نیاز به هاردنر به سطوح می چسبد و در کف پوش ها با ایجاد لایه ای براق و مقاوم کاربرد دارد. اما در رزین دو جزئی وجود هاردنر لازم است و به علت مقاومت مکانیکی بالا برای روکش کردن سطوح بتنی، آسفالت و فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین به صورت شفاف و رنگی در بازار موجود است. رزین پلی اورتان شفاف علاوه بر قابلیت چسبندگی بالا به علت نداشتن رنگ، ماده ای پر کاربرد در صنایع تبدیل شده است. در بسیاری از مصارف که عدم تغییر در رنگ سطح دارای اهمیت است استفاده از رزین پلی اورتان شفاف در اولویت استفاده قرار دارد.شما میتوانید با مراجعه به بلاگ روشان فام اطلاعات بیشتری درباره انواع رنگ ها ، تینر ، چسب ها و بسیاری از تولیدات روشان فام را مشاهده فرمایید.

سوالات متداول
محصولات مرتبط