رنگ ساختمانی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هر محصول کلیک کنید.

برای خرید رنگ ساختمان و رنگ آمیزی قسمت‌های مختلف داخلی و خارجی یک ساختمان بهتر است ابتدا با انواع رنگ‌های ساختمانی و مناسب‌ترین نوع آن‌ها آشنا شوید. یکی از اساسی‌ترین مراحل تغییر دکوراسیون و یا بازسازی ساختمان‌های قدیمی رنگ آمیزی دیوارها، سقف یا حتی درهای ساختمان مورد نظر است.

خرید یک رنگ مناسب ساختمانی در کیفیت کار نهایی تاثیر بسزایی می‌گذارد. اگر برای خرید رنگ ساختمان به بازار بروید حتما با مشاهده تنوع انواع رنگ ساختمانی برای انتخاب مناسب‌ترین نوع رنگ حسابی سردرگم خواهید شد!
اما اگر با انواع رنگ های ساختمانی و مزایا و معایب هر یک آشنا باشید خرید رنگ ساختمان اینترنتی دیگر مشکل نخواهد بود.

هر یک از رنگ‌های فوق خصوصیات و ویژگی‌هایی دارند. به عنوان مثال رنگ پلاستیک قدیمی‌ترین رنگ ساختمان است اما قابلیت شستشو نداشته و چندین سال است که استفاده از آن برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان‌ رو به کاهش گذاشته است. چراکه اغلب افراد به دنبال انواع رنگ ساختمان قابل شستشو هستند!

رنگ آمیزی صحیح و اصولی ساختمان‌‌ها یکی از مواردی است که تاثیر بسزایی بر روی زیبایی دکوراسیون داخلی می‌گذارد. از همین‌رو احتمالا حین خرید رنگ ساختمان اولویت‌هایی خواهید داشت. به عنوان مثال ممکن است بخواهید رنگی خریداری کنید که قابل شستشو باشد و یا بر روی دیوار حالت ترک خوردگی و شکنندگی به خود نگیرد. یا رنگی که بتوانید به راحتی آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرده و رنگ دلخواه خود را برای رنگ آمیزی دیوارها بسازید.

بازار رنگ‌های ساختمانی دارای تنوع زیادی هستند که هر یک ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای خرید انواع رنگ ساختمان قابل شستشو بهتر است ابتدا با ویژگی‌ انواع رنگ‌های ساختمانی آشنا شوید سپس برای سفارش رنگ ساختمانی اقدام کنید.

انواع رنگ دیوار عبارتنداز:

 1. رنگ پلاستیک
 2. رنگ روغنی
 3. اکریلیک
 4. مولتی کالر
 5. رنگ نانو
 6. رنگ بلکا

یکی از رایج‌ترین رنگ‌هایی که با عنوان رنگ ساختمانی در بازار به فروش می‌رسد رنگ‌های پلاستیک هستند. یکی از بزرگ‌ترین دلایل محبوبیت این دسته از رنگ های ساختمانی، سهولت رنگ آمیزی به واسطه آن‌ها است. به این صورت که برای رنگ آمیزی دیوار یک ساختمان با رنگ پلاستیک حتما نیازی به حضور استادکار یا نقاش ساختمان نخواهید شد و خودتان نیز می‌توانید رنگ آمیزی ساختمان را انجام دهید.

در کنار تمام مزایایی که رنگ‌های پلاستیک دارند یک ایراد بزرگ نیز به آن‌ها وارد است؛ رنگ‌های پلاستیک زودتر از سایر رنگ‌های ساختمانی کثیف می‌شوند. از همین‌رو امروزه از این دسته رنگ‌ها بیشتر برای رنگ آمیزی سقف یا دیوارهای داخل کمد دیواری استفاده می‌شود. انواع رنگ ساختمان قابل شستشو بهترین رنگ‌ برای رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان هستند.

از دیگر معایب این دسته از رنگ‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رنگ پلاستیک برای سطوح چوبی یا آهنی مناسب نیست.
 2. نسبت به نور خورشید مقاومت چندانی از خود نشان نمی‌دهد.
 3. ماندگاری پایینی دارد.

مزایای خرید رنگ پلاستیک ساختمانی

 • رنگ‌های پلاستیک قیمت مناسبی دارد.
 • سرعت خشک شدن آن‌ها بالا است.
 • بوی شدیدی ندارند و می‌توان از آن‌ها برای رنگ آمیزی محیط‌های داخلی ساختمان‌ها به راحتی استفاده کرد.
 • در صورتی که این رنگ به اندازه رقیق شود، پوشش دهی قابل قبولی داشته و دیگر نیازی به چند دست زنگ زدن نخواهد بود.
 • پایه رنگ‌های پلاستیکی آب است از همین‌رو برای حل کردن آن‌ها نیازی به کمک گرفتن از حلال‌های نفتی نیست.
 • رنگ‌های پلاستیک ساختمانی مات هستند به همین دلیل سطوح رنگ شده یکدست‌تر به نظر خواهند رسید.
 • سرعت رنگ آمیزی با این رنگ‌ها زیاد است.

رنگ روغنی دیوار از دیگر رنگ‌های ساختمانی است که خود به سه دسته مات، نیمه مات و براق تقسیم بندی می‌شود. بهترین رنگ روغن ساختمان رنگ‌های روغنی براق هستند. اگر به دنبال انواع رنگ ساختمان قابل شستشو هستید، خرید رنگ روغن براق را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر به دنبال رنگی هستید که ویژگی‌های فوق را داشته باشید می‌توانید اقدام به سفارش رنگ روغن ساختمان کنید. در غیر این صورت باید اقدام به خرید رنگ ساختمان روغنی نیمه مات یا مات کنید. این دسته از رنگ‌های روغنی نور را منعکس نمی‌کنند و توانایی آن‌ها در پوشاندن ایرادات گچ کاری از رنگ‌های روغن براق بیشتر است.

از دیگر تفاوت‌هایی که میان رنگ روغنی براق یا مات و نیمه مات وجود دارد این است که رنگ‌های مات به راحتی رنگ‌های براق از چرک و کثیفی پاک نمی‌شوند؛ به عبارتی لگه گیری رنگ روغن براق از مات و نیمه مات راحت‌تر است.

مزایای خرید رنگ ساختمانی از نوع روغنی

رنگ‌های روغنی جزو انواع رنگ ساختمان قابل شستشو به شمار می‌روند.

پوشش دهی بالایی دارند (پوشش دهی رنگ روغن مات و نیمه مات از براق بیشتر است.)

از آن‌ها علاوه بر سطوح گچی، می‌توان برای رنگ آمیزی چوب و فلز نیز استفاده کرد.

شستشوی دیوارها با این رنگ هیچ آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

معایب رنگ روغن ساختمان

1_برخلاف رنگ‌های پلاستیک که برای رقیق کردن به تینر نیاز ندارند، برای حل کردن این رنگ به حلال‌های نفتی چون تینر روغنی نیاز است. از همین‌رو ضرر رنگ‌های روغن بیشتر از رنگ پلاستیک ساختمان است.

2_نسبت به رنگ‌های پلاستیکی که بو ندارد، بوی بیشتری دارد و مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا خشک شوند.

3_برای پوشش دهی کامل، سطح مورد نظر باید چند دست رنگ بخورد در صورتی که با خرید رنگ ساختمان پلاستیکی تنها به یک دست رنگ آمیزی نیاز است.

از دیگر انواع رنگ ساختمانی رنگ‌ های نانو هستند که برای حل کردن آن‌ها به هیچ حلالی نیاز نیست اما در صورتی که بخواهید رنگتان بیشتر رقیق شود می‌توانید از آب استفاده کنید.

رنگ‌های نانو به شکل مایع هستند و رنگ آمیزی به واسطه آن‌ها را می‌توان با کمک غلطک یا قلم‌مو انجام داد. یکی از معایب خرید رنگ نانو ساختمان قیمت گران‌تر آن نسبت به سایرین است. چنانچه فضایی که می‌خواهید رنگ آمیزی کنید متراژ زیادی دارد، خرید این رنگ چندان مقرون به صرفه نخواهد بود. برای خرید رنگ نانو می‌توانید با کارشناسان فروش ما در روشان فام تماس بگیرید.

مزایای خرید رنگ ساختمان نانو

 1. این رنگ قابلیت حل کردن رنگدانه‌های حلال در آب را در خود دارد. به این ترتیب با کمک رنگ‌های نانو و رنگدانه‌ها می‌توان رنگ‌های متنوعی ساخت.
 2. رنگ نانو ساختمان بر روی هر سطحی قابل اجرا است. به مرور و طی گذر زمان رنگ آن کدر نمی‌شود.
 3. رنگ‌های نانو ضد اشعه UV خورشید هستند و مقاومت بالایی دارند.
 4. نسبت به سرما و گرما حساس نبوده و با تغییر شرایط جوی از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهند.
 5. جزو رنگ های ساختمانی قابل شستشو به شمار می‌روند و با کمی آب و صابون به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد.
 6. در برابر قارچ‌ها و میکروب‌ها مقاوم هستند.

به عنوان یکی از جدیدترین رنگ‌های ساختمانی که به تازگی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به رنگ‌های اکریلیک اشاره کرد. این رنگ مزایایی نسبت به رنگ‌های پلاستیک ساختمان و رنگ روغن دارد. به عنوان مثال برخلاف رنگ‌های پلاستیکی قابل شستشو بوده و مزیت آن نسبت به رنگ روغن ساختمان نیز این است که پایه آن برخلاف رنگ‌های روغنی و همانند رنگ‌های پلاستیکی آب است و نیاز به حلال‌های نفتی ندارد.

بنابراین رنگ‌های اکریلیک قابل شستشو هستند و برخلاف رنگ‌های روغنی بوی آزاردهنده‌ای ندارند.

این خصوصیات منجر به بیشتر شدن فروش رنگ ساختمانی اکریلیک در بازار شده است. اما این رنگ‌ با تمام مزایایش، معایبی هم دارد که بهتر است قبل از خرید رنگ ساختمان به آن‌ها توجه داشته باشید. به عنوان مثال درست است که قابلیت شستشو دارد، اما شستشوی آن به راحتی رنگ‌های روغنی نیست. علاوه بر این مورد رنگ اکریلیک را نمی‌توان با قلم‌مو کار کرد چراکه رد قلم‌مو بر روی دیوار باقی می‌ماند.

مزایای خرید رنگ ساختمانی اکریلیک

1_بافتی برجسته داشته که طرفداران خاص خود را دارد.

2_جزو جدیدترین انواع رنگ ساختمان قابل شستشو محسوب می‌شود.

3_نسبت به ویژگی‌ها و مزایایی که دارد، دارای قیمت مناسبی است.

4_پوشش دهی قابل قبولی دارد.

5_بوی کمی داشته و به سرعت خشک می‌شود.

6_بر روی هر سطحی چون گچ، فلز یا چوب می‌توان از آن استفاده کرد.

7_حساسیتی نسبت به نور خورشید ندارد.

این رنگ‌ها نیز همانند رنگ‌های اکریلیک ظاهری برجسته دارند و عمده کاربرد آن‌ها به صورت تزئینی است. رنگ های مولتی کالر قدرت چسبندگی بالایی به سطوح مختلف دارند و به همین خاطر از آن‌ها می‌توان برای رنگ آمیزی هرگونه سطحی استفاده کرد. این رنگ به حلال‌های نفتی مانند تینر نیاز ندارد بنابراین بدون بو و بدون ضرر هستند و می‌توان به راحتی از آن‌ها برای رنگ آمیزی محیط‌های داخلی ساختمان‌ها استفاده کرد. خرید رنگ مولتی کالر را به آن دسته از افرادی که به دنبال یک رنگ شیک و جدید برای قسمت‌های خاصی از دکوراسیون داخلی خود هستند پیشنهاد می‌دهیم.

مزایای رنگ های مولتی کالر

1_رنگ‌های مولتی کالر که از ترکیب چند رنگ تولید می‌شوند تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند.

2_سرعت اجرایی بالایی دارند.

3_سریعا خشک می‌شوند.

4_بوی کمی دارند و به محیط زیست آسیبی نمی‌رسانند.

5_می‌توان آن‌ها را با آب شستشو داد.

6_قابلیت اجرا بر روی هر سطحی را دارند.

7_برای دیوارهای پارکینگ یا راه پله بسیار مناسب هستند چراکه دوده را به خود جذب نمی‌کنند.

8_قدرت آن در پوشش ایرادات سطح زیر کار نسبت به دیگر انواع رنگ ساختمان بیشتر است.

معایب رنگ مولتی کالر

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این رنگ‌ها که در دسته معایب آن قرار می‌گیرد این است که رنگ آمیزی با رنگ مولتی کالر به پیستوله‌های مخصوصی نیاز دارد و حتما باید از نقاش کمک بگیرید.

از دیگر معایب آن می‌توان به قیمت نسبتا بالای آن اشاره کرد. هرچند با توجه به مزایای این رنگ قیمت مناسبی دارد اما اگر نیاز به حجم زیادی از رنگ دارید، خرید رنگ مولتی کالر ساختمان توجیه اقتصادی ندارد.

همچنین توجه داشته باشید که این رنگ‌ها حاوی طرح‌هایی برجسته هستند بنابراین نمی‌توان چندین سال بعد دیوار را با نوعی دیگر از رنگ‌های ساختمانی پوشش دارد مگر آنکه سطح مورد نظر ابتدا بتونه کاری شود تا رنگ‌های مولتی کالر کاملا از سطح جدا شود.

یکی دیگر از متریال‌هایی که در دسته انواع رنگ ساختمانی جای گرفته است بلکا است اما توجه داشته باشید که بلکا در حقیقت یک نوع رنگ نیست. بلکه نوعی پوشش است که از الیاف طبیعی مانند پنبه ساخته شده است و می‌توان آن را جایگزینی برای کاغذ دیواری دانست. برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای خرید رنگ ساختمان از پوشش‌های بلکا استفاده کنند چراکه این پوشش به راحتی قابل ترمیم است درحالی که ترمیم کاغذ دیواری یا دیگر انواع رنگ های ساختمانی هزینه‌ و دردسرهای بیشتری به دنبال دارد.

پوشش‌های بلکا که برخی از آن‌ها به عنوان رنگ ساختمانی استفاده می‌کنند مزایای دیگری هم دارند.

بطور مثال پوشش دهی آن بسیار مطلوب است و نیازی به زیرسازی ندارد. این پوشش‌های سلولوزی قابلیت شستشو دارند و حساسیت‌زا نیستند.

قیمت رنگ های ساختمانی را باید به ازای هر متر مربع محاسبه کنید. در کنار فاکتورهایی چون کیفیت بالای رنگ، قابلیت شستشوی آن، پوشش دهی خوب، عدم نیاز به چند دست رنگ آمیزی، خشک شدن سریع و… به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که حین خرید رنگ ساختمان حتما به آن توجه خواهید کرد باید به قیمت انواع رنگ ساختمان اشاره کرد.

رنگ‌های ساختمانی در بازار برندهای مختلفی چون الوان، کاسپین، اورنگ و… دارند که کیفیت آن‌ها از نظر پوشش دهی متفاوت است از همین‌رو قیمت‌های متفاوتی نیز دارند.

دیگر فاکتور موثر بر قیمت انواع رنگ ساختمان، حجم ظرف رنگ است. رنگ‌ها به صورت 4 کیلویی، 12 کیلویی 1 گالن یا 5/2 گالن به فروش می‌رسند. برای سفارش اینترنتی و خرید رنگ ساختمان می‌توانید از طریق سایت اقدام کرده و یا از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

رنگ‌های روغن ساختمان (براق، مات و نیمه مات) قابل شستشو بوده اما برای پوشش دهی مناسب باید سطح مورد نظر چندین دست رنگ بخورد. رنگ‌های نانو از دیگر انواع رنگ ساختمانی هستند. اگر قصد خرید رنگ ساختمان برای رنگ آمیزی سطوح زیادی دارید باید بدانید که رنگ‌های نانو چندان مقرون به صرفه نیستند.

رنگ‌های اکریلیک نیز جزو انواع رنگ ساختمان قابل شستشو به شمار می‌روند. با این دسته از رنگ‌ها می‌توانید هر سطحی را رنگ آمیزی کنید. رنگ‌های مولتی کالر از دیگر انواع رنگ ساختمان هستند که از ترکیب چند رنگ تولید می‌شوند. رنگ‌های مولتی کالر نسبت به دیگر انواع رنگ‌های ساختمانی قدرت بیشتری در پوشش دهی دارند. اگر به بازار خرید رنگ ساختمان مراجعه کنید متوجه خواهید شد که قیمت انواع رنگ‌های ساختمانی با یکدیگر متفاوت است.