صادرات چسب

در دهه‌های اخیر که صادرات انواع مواد غذایی، خوراکی و مواد صنعتی مانند صادرات چسب از کشور ایران به کشورهای دیگر، رواج پیدا کرده است. کشور ایران با تولید و بازاریابی محصولات مورد نیاز سایر کشورها، توانسته محصولات متنوع زیادی را به کشورهای دیگر مانند عراق، ترکیه، امارات، گرجستان و روسیه صادر کند. چسب یکی از مواد و مصالح صادر شده از ایران به سایر کشورها است. شرکت روشان فام در این سال ها تلاش کرد تا سهمی در این ماجرا داشته باشد. برای آشنایی با انواع چسب‌های صادراتی و چگونگی صادرات آن به کشورهای دیگر، در این مقاله با ما همراه باشید. 
صادرات چسب
سرفصل های مقاله

چسب ها انواع زیادی دارند که بسیار متنوع هستند و کاربرد های زیادی دارند. هر چسب کاربرد متفاوتی دارد که باید اطلاعات استفاده از چسب را داشته باشید. به همین دلیل ما انواع چسب های کاربردی را در روشان فام تولید و صادر می کنیم. چسب ها در خانه ها، شرکت ها و بسیاری از صنایع امروزه استفاده می شود به همین دلیل باید کیفیت بسیار خوب و بالایی داشته باشد. در شرکت روشان فام مواد استفاده شده در چسب ها بسیار با کیفیت و مرغوب هستند.

تعریف چسب 

چسب ماده‌ای غیرفلزی و چسبناک است که برای اتصال قطعات مختلف یک وسیله در طول روز استفاده می‌کنیم. چسب قابلیت اتصال دو ماده به یکدیگر را از طریق مکانیزم‌های چسبندگی و هم‌چسبی فراهم می‌کند. اغلب چسب‌ها در ابتدا به صورت مایع بوده و پس از استفاده، بر روی سطوح مختلف سفت شده و جامد می‌شوند. پلیمرهای آلی، مواد اصلی تشکیل‌دهنده بیشتر چسب‌ها هستند. قدرت چسبندگی چسب‌های مختلف بسیار با یکدیگر متفاوت است و قدرت چسبندگی هر یک از آن‌ها به دو عامل بستگی دارد که عبارت اند از :

 • چسبندگی سطوح
 • نیروی بین مولکولی
تعریف چسب 

درواقع هر چه متریال بهتری را در فرایند تولید چسب استفاده کنید درواقع می‌توانید در روند صادرات چسب موفق تر عمل کنید.

معرفی انواع چسب

انواع مختلفی از چسب‌ها در ابزار فروشی‌های سطح شهر وجود دارند که هر یک از آن‌ها برای مصارف مخصوصی به‌کار برده می‌شوند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند می‌توان یک چسب را برای اتصال تمامی قطعات به کار برد؛ در حالی که هر مواد و متریالی، چسب مخصوص خود را دارد و در صورت استفاده از چسب مخصوص، چسبندگی مورد نظر بین مواد ایجاد می‌شود. انواع مختلف چسب‌های موجود در بازار عبارت‌اند از:

معرفی انواع چسب
 • چسب همه کاره
 • چسب فوم
 • چسب چوب
 • چسب اپوکسی
 • چسب یک، دو، سه
 • چسب آهن
 • چسب آکواریوم
 • چسب موکت
 • چسب کاشی
 • چسب پلی اورتان
 • چسب پی وی سی
 • چسب سنگ
 • چسب صنعتی
 • چسب چوب 801

نحوه صادرات انواع چسب از ایران

کشور ایران، پتانسیل خوبی را در تولید و صادرات چسب به کشورهای دیگر علی‌الخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. چسب‌های مورد نیاز در ساختمان‌سازی و صنایع مختلف، در ایران تولید می‌شوند. با بازاریابی مناسب میان کشورهای همسایه، می‌توان به صنعت صادرات چسب رونق بخشید و از این طریق اقتصاد کشور را پویا نگه ‌داشت. 

1. صادرات چسب پودری

چسب پودری یکی از چسب‌های باکیفیت و مرغوب کالاهای تولیدی در ایران است که بر پایه علم و دانش و به دست دانشمندان ایرانی تولید می‌شود و درآمد خوبی را از لحاظ صادرات برای کشور ایجاد می‌کند. چسب سرامیک پودری مخصوص چسباندن سرامیک و کاشی به کف و دیوارها می‌باشد. چسب سرامیک پودری یکی از چسب‌های مورد استفاده در ساختمان‌سازی است. کشور ایران در چند سال اخیر موفق به صادرات چسب سرامیک پودری به کشورهایی مانند ترکیه، عراق، روسیه، امارات، رومانی و گرجستان شده است. البته لازم به ذکر است که با توجه به ظرفیت‌های تولیدی چسب در ایران، می‌توان مشتریان و خریداران چسب سرامیک پودری را افزایش داده و از این طریق اقتصاد کشور را رونق بخشید. 

2. صادرات چسب سیلیکون

چسب سیلیکون یکی از بهترین و کاربردی‌ترین موادی است که از قابلیت چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است. چسب سیلیکون در دسته مواد پلیمری قرار دارد و در محدوده دماهای بالا و پایین، مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهد. در سال‌های اخیر، کشور ایران موفق شده تا انواع چسب سیلیکون را تولید و به کشورهای دیگر صادر کند.

3. صادرات چسب حرارتی 

چسب‌های صنعتی و حرارتی از جمله چسب‌های تولیدشده در ایران هستند که با مرغوب‌ترین مواد شیمیایی و پلیمری تولید شده و به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. چسب‌های صنعتی و حرارتی جایگاه ویژه‌ای در صنایع مختلف دارند و در بخش‌های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چسب‌ها قابلیت چسبندگی بسیار بالایی داشته و نسبت به سایر چسب‌ها، مواد مختلفی را به هم چسبانده و متصل می‌کنند.

صادرات چسب حرارتی

لازم به ذکر است، تنها مورد مصرفی چسب‌های صنعتی و حرارتی، چسباندن قطعات به یکدیگر نیست و موارد مصرفی دیگری نیز دارند. امروزه از چسب‌های حرارتی و صنعتی به دلیل داشتن قدرت چسبندگی بالا، برای پر کردن شیارها و درزهای موجود در قطعات و وسیله‌های فلزی نیز استفاده می‌شود. چسب‌های صنعتی حرارتی برای چسباندن انواع مواد پلاستیکی، فلزی، سنگی، شیشه‌ای و چرمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

تکه‌های چرم کنده شده از یک وسیله چرمی، مجسمه‌های گچی شکسته، مجسمه‌های سفالی شکسته و آسیب دیده، قطعات شکسته سنگ‌های گرانبها و تکه‌های شکسته‌ ظروف چینی، همه و همه را می‌توان توسط چسب‌های صنعتی به هم چسباند و درست کرد.

برای اطلاعات درباره چسب ها و موارد مشابه مقالات زیر را مطالعه کنید:

صادرات چسب از ایران به دیگر کشورها

کاربردی بودن و باکیفیت بودن انواع چسب‌های تولید شده در ایران، باعث شده تا بسیاری از کشورها خریدار چسب‌های تولید شده در ایران باشند و چسب‌های تولید شده در ایران را به کشور خود وارد کنند. صادرات چسب‌های تولید شده در ایران، یکی از مهم‌ترین بخش صادراتی کشور ایران به کشورهای همجوار خود می‌باشد. 

صادرات چسب از ایران

میتوانید با مراجعه به نوع چسب ها و بتونه ها اطلاعات بیشتری درباره خرید انواع چسب بدست آوردید.

بخشنامه‌ای که در مورد واردات و صادرات چسب‌های بر پایه حلال‌های هیدروکربنی صادر شده، به صورت زیر است:

« صادرات و واردات چسب بر پايه حلال‌هاي هيدروکربني در بسته‌بندي‌هاي غيرخرده‌فروشي مشمول ضوابط دستورالعمل اصلاح و بهبود فرآيندهاي صادرات چسب، واردات چسب، ترانزیت چسب و سواپ نفت خام، ميعانات گازي و فرآورده و مشتقات نفتي مي‌باشد.»   

محصولات مرتبط