صادرات حلال

حلال‌ها مایعات فراری هستند که از آن‌ها برای برای بهبود خواص و رقیق کردن انواع رزین‌ها و رنگ‌ها استفاده می‌شود. به طور مثال واضح است که برای استفاده از انواع رزین صددرصد غیرفرار باید آن را جاری ساخت که این کار با استفاده از حلال مناسب رزین انجام می‌شود تا استفاده از محصول ممکن و ساده‌تر گردد. از انواع حلال‌ها در کارهای روزمره و صنایع گوناگون به صورت عمده استفاده می‌شود. با توجه به استفاده وسیع تمام صنایع از انواع حلال نیاز به منابع کافی در کشور برای تولید این محصول خواهد بود. خوشبختانه کشور ایران با برخورداری از منابع لازم امکان صادرات حلال و عرضه آن در داخل کشور را داشته و این محصول را در اختیار تمام تولیدکنندگان و صاحبان صنایع قرار داده است.
صادرات حلال

سرفصل های مقاله

صادرات حلال رنگ

موادی مانند حلال‌ها همواره در زندگی روزمره و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از فرایندهای صنعتی بدون استفاده از حلال‌ها به آسانی ممکن نخواهد بود. از حلال برای به قوام رساندن رنگ‌ها و لاک‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از رنگ‌ها بدون استفاده از حلال مناسب قابل استفاده نخواهند بود.

تنها کافیست درصد مناسب و کافی از حلال مناسب را با رنگ مخلوط کنید. حلال پس از استفاده از رنگ بر روی سطوح تبخیر خواهد شد. برخی از انواع حلال‌ها جلوه‌ای درخشان و براق به رنگ داده و آن را زیباتر می‌کنند.

خوشبختانه کشور ایران با برخورداری از منابع عظیم نفت و صنایع پتروشیمی قدرتمند با تولیدات گسترده خود توانسته است بازار داخلی را از مواد و فرآورده‌های نفتی از جمله انواع حلال‌ها و تینرها بی‌نیاز ساخته و علاوه بر این به صادرات حلال‌ها نیز بپردازد.

برای خرید انواع تینر (تینر 646 ، تینر فوری 15000 ،تینر پلی اورتان صنعتی) کلیک کنید.

صادرات انواع حلال به کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی موجب قدرت بخشیدن بیش‌تر به صنایع پتروشیمی داخلی و قوت بیش‌تر اقتصاد خواهد شد.

خصوصیات حلال باکیفیت

یک حلال مناسب باید قادر باشد رزین را به خوبی در خود حل کرده و ویسکوزیته رنگ را به مقدار بهینه برای کاربری کاهش دهد. انتخاب صحیح و مناسب حلال می‌تواند بر پارامترهای کیفی ویسکوزیته، سرعت خشک شدن، خاصیت برس‌خوری، و خاصیت‌های پنهانی دیگر تاثیرگذار باشد.

از جمله مهم‌ترین خواص حلال‌هایی که در صنعت رنگ‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به قدرت حلالیت، سرعت تبخیر، نقطه جوش، نقطه اشتعال، دانسیته، سمیت، طیف تقطیر، درصد آب، قدرت اسیدی و یا قلیایی اشاره داشت. هر نوع حلالی که تولید و به بازار عرضه می‌شود خصوصیات شیمیایی و فیزیکی متفاوتی داشته و برای نوع خاصی از رنگ مناسب است.

شرکت‌های صادرات حلال و فرآورده‌های پتروشیمی باید به کیفیت محصول و ویژگی‌های شیمیایی آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حلال‌ها را می‌توان بر اساس پایه ساخت آن‌ها به گروه‌های مختلفی تقسیم کرد که هر یک خصوصیات متفاوتی دارند. در ادامه هر یک از انواع حلال بر اساس پایه ساخت را معرفی می‌کنیم:

  1. حلال‌های الکلی (اتانول، متانول، ایزوپروپیل الکل، و…)
  2. حلال‌های اتری (دی اتیل اتر، دی ایزوپروپیل اتر، و… )
  3. حلال‌های استری (متیل استات، اتیل استات، نرمال بوتیل استات، و…)
  4. حلال‌های کتونی (استون، متیل اتیل کتون، متیل ایزو بوتیل کتون، و…)
  5. حلال‌های ترینی(دی ینتن، روغن کاج، و…)
  6. حلال‌های هیدروکربنی الیفاتیک (وایت اسپریت، نفت، و…)
  7. حلال‌های هیدروکربنی آروماتیک (بنزن، تولوئن، و…)
  8. حلال‌های هیدروکربنی کلره (تری کلرواتیلن، متیلن کلراید، و…)
محصولات مرتبط
0 پاسخ ها

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای مشارکت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *