رنگ روغنی

خرید رنگ با کیفیت مزیت‌های مختلفی را با خود به همراه دارد که از جمله اصلی‌ترین‌ آن‌ها می‌توان به عدم نیاز به رنگ زیاد، پوشش زیاد، ماندگاری بالا و… اشاره کرد. رنگ روغن یا oil paint یکی از انواع رنگ‌های موجود در بازار است. رنگ‌های روغنی را می‌توان قدیمی‌ترین انواع رنگ در نظر گرفت. به رنگ‌های روغنی رنگ‌های پایه حلال نیز گفته می‌شود منظور از رنگ‌های پایه حلال آن است که برای حل کردن و استفاده کردن از این رنگ‌ها نیاز به یک رقیق کننده شیمیایی مانند تینر یا بنزین وجود دارد. رنگ‌های روغنی به دلیل خاصیت شستشوپذیری و همچنین ماندگاری بالا از زمان‌های قدیم یکی از اصلی‌ترین رنگ‌ها برای رنگ آمیزی خانه و دیگر محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
رنگ روغنی
سرفصل های مقاله

تهیه رنگ روغنی از ترکیب رنگدانه ها به روغن های گیاهی است که مایع چسبنده ای را به وجود می آورد. که این روغن به رنگ زرد است و بوی خاصی دارد. این رنگ روغنی به دو دسته تقسیم می شود.

  • رنگ روغنی براق
  • رنگ روغنی مات

رنگ روغنی به رنگ های پایه حلال یا آلکیدی گفته می شود. مهم ترین و پرکاربرد ترین آلکید ها در پوشش سطح گفته می شود.

رنگ‌های روغنی براق

رنگ‌های روغنی براق بیشتر برای سطوحی مورد استفاده قرار می‌گیرند که زیرسازی و کیفیت سطح قابل رنگ کردن مناسب و صاف باشد. ماندگاری رنگ روغنی براق نسبت به نوع مات آن بیشتر است به همین دلیل نقاشان از رنگ روغنی براق برای درب‌های آهنی و همچنین مواردی که رنگ محیط نیاز به ماندگاری بالاتری دارد از رنگ روغنی براق استفاده می‌کنند. 

رنگ‌های روغنی مات

رنگ‌های مات روغنی به دلیل ماتی که با خود به همراه دارند باعث پوشیده شدن عیب کار و  سطوح ناهموار می‌شوند. به همین دلیل استفاده از رنگ‌های مات روغنی در سطوحی که ناهمواری وجود دارد توصیه می‌شود. 

مزیت‌های استفاده از رنگ روغنی 

رنگ‌های روغنی به دلیل آن که ماندگاری بیشتری در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهند به عنوان یکی از رنگ‌های اصلی در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دوام و ماندگاری بالا از درجه اهمیت بسیاری برخوردار است.

چسبندگی بسیار بالای رنگ روغنی دلیل دیگری است که استفاده از این رنگ را به میزان زیادی افزایش داده است. 

تفاوتی ندارد چه سطحی را با رنگ روغنی پوشش داده باشید استفاده از این رنگ این تضمین را به شما می‌دهد که بتوانید بدون دردسر و مشکل با آب و مواد شوینده اقدام به شستشوی سطح مورد نظر کنید. 

بیشتر بخوانید:

فواید رنگ روغنی

همچنین استفاده از رنگ‌های روغنی این تضمین را به شما می‌دهد که محیط شما بدون فرسایش و خراب شدگی برای مدت زمان طولانی با همان شکل اولیه باقی بماند. 

استفاده از رنگ‌های روغنی برای محیط‌هایی که در معرض خرابی سریع قرار دارند اقدامی مناسب و عالی به نظر می‌رسد. 

اگر بخواهیم دلیل استفاده گسترده از رنگ‌های روغنی را بیان کنیم به موارد زیر خواهیم رسید. 

معایب استفاده از رنگ‌های روغنی

استفاده از رنگ‌های روغنی در کنار مزایا معایبی نیز می‌تواند داشته باشد. رنگ‌ روغنی به دلیل پایه حلال بودن با مواد شیمیایی می‌تواند برای ریه‌ها و دستگاه تنفسی مشکل ساز باشد. به همین دلیل می‌توان گفت که قرار گرفتن برای مدت زمان طولانی در برابر رنگ‌های روغنی به ویژه برای نقاشان می‌تواند خطر آفرین باشد. 

دومین مشکل استفاده از رنگهای روغنی را می‌توان استفاده و پیاده سازی سخت آن‌ها در نظر گرفت. رنگ‌ روغنی نسبت به دیگر رنگ‌های موجود در بازار شیوه استفاده سخت‌تری دارد

معایب رنگ روغنی

در صورتی که رنگ روغنی روی سطح یا سطوحی به صورت ناخواسته پاشیده شود به راحتی پاک نمی‌شود و حتما برای پاک کردن آن نیاز به یک حلال مانند تینر ها یا بنزین است. 

مدت زمانی که برای خشک شدن رنگ روغنی مورد نیاز است بسیار طولانی‌تر از دیگر رنگ‌ها است. 

قیمت رنگ روغنی 

تعرفه رنگ روغنی به موارد گوناگونی بستگی دارد. مواردی از قبیل شرکت سازنده رنگ، کیفیت رنگ، نوع بسته بندی رنگ و… از جمله مواردی است که تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی رنگ روغنی می‌گذارد.

برای اطلاع دقیق از قیمت رنگ روغنی شرکت روشان فام می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید. 

رنگدانه‌ها و تاثیر آن در هزینه رنگ روغنی

رنگدانه‌های موجود در رنگ‌ها ذراتی‌اند که مشخص کننده طیف رنگی یک رنگ روغنی هستند. وجود رنگدانه‌ها در رنگ باعث می‌شود که رنگ مقاومت بیشتری در برابر اثرات جوی مانند اشعه ماوراء بنفش داشته باشد.

رنگ‌دانه‌های موجود در رنگ‌ها به دو دسته رنگدانه‌های اصلی و رنگدانه‌های ثانویه یا فیلر تقسیم بندی می‌شوند. وجود و مقدار همین رنگ دانه‌ها در قیمت نهایی رنگ روغنی تاثیر مستقیمی می‌گذارد. 

نقش رزین در تعرفه رنگ روغنی

رزین یکی از عناصر مهم در رنگ‌ها است. این ماده باعث می‌شود که رنگ‌دانه‌ها در محل مناسب خود و بدون مشکل قرار بگیرند. رزین را می‌توان تنها ماده‌‌ای در صنعت رنگ سازی در نظر گرفت که حضور آن در رنگ‌ها لازم و ضروری است.

وجود رزین در رنگ تضمین کننده رنگ یک دست و مناسب است. وجود میزان و نوع این رزین در رنگ می‌تواند باعث افزایش یا کاهش میزان قیمت رنگ نهایی شود. 

حلال‌ها و علل تاثیر آن در قیمت رنگ روغنی

حلال به مایعی گفته می‌شود که وظیفه معلق نگه داشتن رزین و رنگدانه را در خود دارد. وجود حلال در رنگ باعث می‌شود که رنگ به صورت مساوی روی سطح پخش شود و به نوعی عدم وجود حلال در رنگ استفاده از رنگ روغنی را ناممکن می‌کند.

حلال پس از آن که رنگ مورد استفاده قرار گرفت باعث می‌شود تا رنگ به صورت یک دست روی سطح مورد نظر پخش شود. 

کیفیت رنگ 

کیفیت رنگ یکی از اصلی‌ترین دلایل تفاوت قیمت رنگ‌ها با یکدیگر است.

هرچه اندازه رنگ دانه‌های مورد استفاده در رنگ‌ها ظریف‌تر باشد کیفیت نهایی رنگ به میزان قابل توجه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود تا رنگ به صورت یکنواخت‌تری روی سطح قرار بگیرد که در این صورت به جای رنگ کردن محیط با چند لایه، رنگ با یک  الی دو بار استفاده سطح مورد نظر را به صورت کامل پوشش خواهد داد. 

کیفیت رنگ 

استفاده از رنگ‌های با کیفیت باعث صرفه جویی در هزینه رنگ آمیزی محیط خواهد شد. رنگ‌های با کیفیت به دلیل پوشش یک دست و کامل سطوح باعث خواهند شد که رنگ برای مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد.

برای خرید رنگ روغنی شرکت روشان فام کافی است با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش اطلاعات کافی در رابطه با رنگ‌ها را در اختیار شما قرار دهند. 

روش پاک کردن رنگ روغنی 

رنگ روغنی همان طور که عنوان شد یکی از انواع رنگ‌های مقاوم در برابر پاک شدن است. روش پاک کردن رنگ روغنی از سطوح به این صورت است که در ابتدا باید با استفاده از یکی از حلال‌های رنگ روغنی محل مورد نظر را آغشته کنید و پس از گذشت 5 الی 10 دقیقه با یک دستمال اقدام به پاک کردن رنگ کنید، این کار را برای چندین بار باید انجام دهید تا رنگ به صورت کامل از بین برود.

در صورتی که رنگ روغنی روی پوست ریخته شده باشد می‌توان با آغشته کردن پارچه‌ای به بنزین یا تینر و کشیدن پارچه به محل مورد نظر اقدام به پاک کردن رنگ از روی پوست کرد. 

خرید رنگ روغنی با کیفیت

خرید رنگ روغنی

رنگ‌های روغنی به دلیل استفاده زیاد، شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید و فروش آن در بازار کرده‌اند. برای خرید رنگ روغنی با کیفیت باید به موارد مختلفی توجه کنید. 

برای خرید رنگ روغنی اتومبیل ، رنگ روغنی ساختمان کلیک کنید.

خرید رنگ روغنی دارای سابقه

شرکت‌های تولید کننده با سابقه مانند شرکت روشان فام به هیچ عنوان رنگ نامناسب تولید و عرضه نمی‌کنند. خرید رنگ از برندهای شناخته شده این تضمین را با خود به همراه دارد که رنگ از کیفیت مناسبی برخوردار خواهد بود. 

رنگ با قیمت مناسب

ارازن بودن رنگ خریداری شده نشان از سود بالای شما ندارد، در صورتی که قیمت رنگ خریداری شده از یک مقدار مشخص ارزان‌تر باشد باید به مناسب بودن و کیفیت آن رنگ شک کرد. 

خرید از مراکز معتبر

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر اقدام به تولید و فروش رنگ روغنی در بازار می‌کنند که توجه به نام برند سازنده، کیفیت رنگ، قیمت رنگ و مواردی از این دست باعث می‌شود که رنگ خریداری شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

خرید رنگ از مراکز معتبر این ویژگی را با خود به همراه دارد که رنگ خریداری شده از میزان کیفیت بالایی برخوردار است. عموما رنگ فروشی‌های با سابقه و معتبر رنگ‌های بی کیفیت و نامناسب را برای فروش ارائه نمی‌دهند.  شرکت روشان فام با تولید رنگ‌های روغنی به دو دسته رنگ‌های روغنی مات و رنگ‌های روغنی براق تقسیم می‌شوند. 

توجه به نشان‌های استاندارد رنگ 

در زمان خرید رنگ نیاز است که به نشان‌های استاندارد نصب شده روی قوطی‌های رنگ توجه کافی داشت. در صورتی که رنگ از نشان استاندارد برخوردار نبود از خرید آن صرف نظر کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع رنگ ساختمانی ، رنگ صنعتی و رنگ ترافیکی کلیک کنید.

محصولات مرتبط
0 پاسخ ها

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای مشارکت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *