تولید کننده هیدروکربن

معتبرترین تولید کننده هیدروکربن در مشهد چه کسی است؟ هیدروکربن‌ها hydrocarbon در زبان شیمی دسته‌ای از مواد آلی هستند که در ساختار اتم‌های آن‌ تنها عنصرهای هیدروژن و کربن حضور دارند. هیدروکربن را می‌توان یکی از پرکاربردترین ماده‌های آلی در صنعت نفت و پتروشیمی دانست. هیدروکربن بطور کلی از گاز طبیعی و مواد نفت خام تشکیل شده است. اصلی‌ترین کاربردهای هیدروکربن استفاده از آن در روان کننده‌ها، مواد منفجره، تولید سوخت‌ها و ساخت پلاستیک‌ها می‌باشد. هیدروکربن‌ها با توجه به مشخصاتی که دارند می‌توانند به دو دسته بندی کلی به نام آروماتیک و آلیفاتیک تقسیم شوند.
تولید کننده هیدروکربن
سرفصل های مقاله

هیدروکربن‌های آلیفاتیک خود دارای دسته‌های وسیع‌تری هستند که شامل آلکان‌ها، آلکن‌ها، آلکین‌ها و ترکیبات حلقوی مشابه مانند سیکلوآلکان‌ها می‌شود. متان، اتان، پروپان، بوتان، پنتان و هگزان متداول‌ترین هیدروکربن‌ها هستند.

هیدروکربن‌ها سوخت‌های فسیلی را تشکیل می‌دهند و می‌توان از آن‎ها به عنوان بیشترین ترکیب آلی موجود در کره زمین نام برد.

از هیدروکربن به حالت گاز به عنوان سوخت استفاده می‌شود. این ماده در حالت جامد نیز کاربرد داشته و در آسفالت خیابان‌ها از آن استفاده می‌شود.

از هیدروکربن‌هایی مانند بوتان یا پروپان می‌توان به عنوان سوخت برای موتورهای احتراق داخلی استفاده کرد. پنتان نیز در حالت مایع به عنوان سوخت پاک یا حلال کاربرد دارد.

اگر قصد خرید این ماده را دارید پیشنهاد می‌کنیم آن را از معتبرترین تولید کننده هیدروکربن در مشهد خریداری کنید.

چراکه در حوزه محصولات شیمیایی چون انواع هیدروکربن کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای خرید هیدروکربن مشهد می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش روشان فام تماس بگیرید.

انواع هیدروکربن‌ها

مولکول‌های هیدروکربنی خانواده‌های مختلفی دارند که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های مشخصی هستند.

به عنوان یکی از نام آشناترین خانواده هیدروکربن‌ها می‌توان به پارافین‌ها اشاره کرد که ممکن است آن‌ را با نام آلکان‌ها نیز بشناسید.

یکی از اصلی‌ترین مولکول‌های هیدروکربنی این خانواه متان است که جزء اصلی گاز طبیعی به شمار می‌رود. دیگر نوع هیدروکربن‌ها آلکن‌ها یا اولفین‌ها هستند.

اولفین‌ها دارای یک پیوند دوگانه کربن-کربن هستند. آلکین‌ها یا استیلن‌ها از دیگر انواع هیدروکربن‌ها بوده که دارای یک پیوند سه گانه کربن-کربن هستند.

سیکلوپارافین‌ها و آروماتیک‌ها نیز دو عضو دیگر خانواده هیدروکربن‌ها به شمار می‌روند.

برای اطلاعات بیشتر درباره خرید هیدروکربن کلیک کنید.

کاربرد هیدروکربن چیست

همان‌طور که می‌دانید هیدروکربن‌ها خانواده گسترده‌ای را شامل می‌شوند به همین خاطر می‌توان کاربردهای زیادی را از آن‌ها انتظار داشت.

کاربرد هیدروکربن

پس از اینکه نفت خام از زمین استخراج شد حدود 85 درصد آن برای مصارف سوختی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باقی مانده این مواد برای ساخت و ساز مصنوعات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولوئن

 به عنوان یکی از پرکاربردترین اعضای خانواده هیدروکربن‌ها می‌توان به تولوئن اشاره کرد. تولوئن عضوی از خانواده هیدروکربن‌های آروماتیک است.

تولوئن خواصی مشابه تینر داشته و همانند این ماده در آب حل نمی‌شود. به عنوان بزرگ‌ترین کاربرد تولوئن می‌توان به استفاده از آن در حوزه رنگ و رزین اشاره کرد.

از دیگر کاربردهای تولوئن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حلال رنگ
 2. تینر
 3. درزگیر سیلیکونی (چسب آکواریوم)
 4. ماده اولیه ساخت پلاستیک و فوم
 5. ضدعفونی کننده
 6. گندزدا

زایلین

از دیگر خانواده هیدروکربن‌های سنگین و پرکاربرد می‌توان به زایلین اشاره کرد. زایلین‌ها به سه دسته اورتو زایلین، متا زایلین و پارا زایلین تقسیم بندی می‌شوند.

این سه ماده با وجود شباهت‌هایی که با یک دیگر دارند دارای کاربردهای متفاوتی هستند.

به عنوان مثال از اورتو زایلین‌ها می‌توان به عنوان حلال در ساخت رنگ‌های فلورسین یا صنایع دارویی و غذایی استفاده کرد. از اورتو زایلین به صورت مستقیم در تولید حشره کش‌ها و pvc نیز استفاده می‌شود.

از متا زایلین‌ها نیز برای تولید رنگ‌های سنتزی استفاده می‌شود. از این هیدروکربن می‌توان در جهت ساخت ایزوفتالیک اسید نیز کمک گرفت.

این ماده در صنایع غذایی، ساخت حلال‌های شیمیایی و حشره کش‌ها کاربرد دارد. از پارا زایلین‌ها هم می‌توان استفاده‌های زیادی کرد.

برخی از کاربردهای این ماده عبارت است از:

 1. تولید الیاف مصنوعی
 2. تولید حلال‌های تخصصی
 3. ساخت حشره کش‌ها
 4. صنایع دارویی

نفتالین

در میان انواع محصولات هیدروکربنی ممکن است نام نفتالین را بیشتر شنیده باشید. نفتالین را می‌توان یکی از سنتی‌ترین هیدروکربن‌های سنگین دانست که از گذشته تا به امروز دارای کاربردهای بی‌شماری است.

کاربرد اصلی این ماده جلوگیری از خوردگی پارچه، فرش یا رختخواب‌ها است.

از دیگر کاربردهای این هیدروکربن می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. ساخت پلاستیک
 2. تولید رنگ
 3. تولید حلال‌ها

خرید هیدروکربن از روشان فام

خرید هیدروکربن از روشان فام

روشان فام به عنوان یک تولید کننده هیدروکربن در مشهد شناخته شده است که با اطمینان خاطر می‌توانید مواد شیمیایی و صنعتی چون رنگ‌ها، رزین‌ و… را از این شرکت خریداری کنید. اما چرا باید روشان فام را برای خرید هیدروکربن مشهد انتخاب کنیم؟ 

تحویل سریع سفارشات مشتری

همواره یکی از دغدغه‌های سایر خریداران عدم پایندی کارخانه یا شرکت مورد نظر برای تحویل به موقع سفارشات بوده است.

مشتریان زیادی هستند که به دلیل عدم تحویل سریع سفارشات خود شکایت داشته‌اند و تصمیم گرفته‌اند محصولات شیمیایی مورد نظر خود را به کارخانه دیگری سفارش دهند.

کارشناسان فروش روشان فام با پیگیری جدی امور اداری ارسال و ترخیص بار این چالش را رفع کرده‌اند. برای خرید هیدروکربن مشهد هیچ نگرانی بابت عدم تحویل دیرهنگام سفارشات خود نخواهید داشت. 

قیمت مناسب نسبت به دیگر تولیدکننده‌ها

یکی از چالش‌های اصلی خریداران مواد شیمیایی و صنایع مختلف مانند صنایع رنگسازی که به مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت رنگ نیاز دارند نوسان قیمت مواد شیمیایی در بازار است.

به دلیل وارداتی بودن برخی از مواد شیمیایی قیمت این مواد در بازار ثباتی ندارد و ممکن است هر روز با قیمت متغیری مواجه شوید.

قیمت هیدروکربن

شرکت روشان فام ارائه مواد شیمیایی و مشتقات نفنی چون هیدروکربن مشهد با قیمت مناسب را به عنوان یکی از رویکردهای اصلی و اهداف خود در نظر گرفته است.

تضمین و اصالت کالا

از دیگر دلایلی که خرید از روشان فام را توصیه می‌کنیم کیفیت و اصالت کالاهای تولیدی از سوی این کارخانه است.

ممکن است چندین تولید کننده هیدروکربن پیدا کنید اما توجه داشته باشید که در خصوص تامین مواد شیمیایی کیفیت از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است. کارشناسان تولید شرکت روشان فام می‌کوشند تا اطلاعات معتبر و دقیقی از ویژگی‌های مواد شیمیایی قبل از خرید در اختیار خریدار قرار دهند.

بیشتر بدانید:

برای خرید هیدروکربن مشهد با کیفیت بالا می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

محصولات مرتبط
0 پاسخ ها

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای مشارکت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *