تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی

رنگ صنعتی
سرفصل های مقاله

آیا تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی را می شناسید؟ باید بدانید که امروزه صنعت رنگ، به یکی از پرکاربردترین و حیاتی ترین صنایع در هر کشوری مبدل شده است. به صورت کلی رنگ ها، در دو دسته کلی رنگ های صنعتی و رنگ های ساختمانی تولید می شوند.    

رنگ های صنعتی و رنگ های ساختمانی از نظر فرمولاسیون و ساختار با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل ویژگی ها و در نهایت کاربرد های این دو نوع رنگ با یکدیگر کاملا متفاوت است. در ادامه به صورت کلی تعدادی از تفاوت های رنگ های صنعتی و ساختمانی بیان می شود.

تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی در شیوه استفاده

قطعات صنعتی معمولا توسط ربات ها رنگ آمیزی و پوشش دهی می شوند. در مقابل برای رنگ آمیزی و پوشش دهی انواع ساختمان ها (ساختمان های اداری، ساختمان های مسکونی و…) از نقاشان و نیروی های انسانی کمک گرفته می شود.

تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی در شیوه خرید

یکی از تفاوت های رنگ ساختمانی و رنگ صنعتی ، شیوه خرید آنها است. مشتریان رنگ های صنعتی معمولا  کارخانه های تولید کننده قطعات صنعتی هستند که رنگ های صنعتی را در حجم  بسیار بالا خریداری می کنند.

در مقابل مشتریان رنگ های ساختمانی بیشتر نقاشان هستند که معمولا حجم رنگ خریداری شده توسط آنها چندان زیاد نیست.

خرید رنگ

تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی در تنوع رنگی

یکی دیگر از تفاوت های رنگ های صنعتی و رنگ ساختمانی ، تنوع رنگی این رنگ ها است. رنگ های ساختمانی، دارای تنوع رنگی بیشتری (چه در نوع رنگ و چه در رنگ بندی) نسبت به رنگ های صنعتی دارند. به همین دلیل، قبل از خرید رنگ ساختمانی، ابتدا انواع رنگ های ساختمانی را شناخته و سپس اقدام به خرید نمایید.

تفاوت رنگ های صنعتی و ساختمانی در کاربرد

می توان از نام این دو نوع رنگ، کاربرد آنها را متوجه شد. رنگ های صنعتی بیشتر برای حفاظت و افزایش طول عمر قطعات صنعتی استفاده می شود. زیباسازی در اولویت بعدی استفاده از رنگ های صنعتی قرار دارد.

در مقابل رنگ های ساختمانی، بیشتر برای زیبا سازی انواع ساختمان ها به کار گرفته می شود. اهداف محافظتی اولویت بعدی استفاده از رنگ های ساختمانی است.

شرکت روشان فام تولیدکننده انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی با تجربه چندین ساله در تولید و فروش این رنگ ها میتواند مشاوره در این زمینه به خریداران این نوع رنگ ها بدهد.

محصولات مرتبط