رنگ بلکای روشان فام

رنگ بلکا نوعی پوشش سلولزی است که به صورت یک لایه نسبتا نازک سطح را می پوشاند و علاوه بر اینکه ایجاد تنوع و زیبایی می نماید با ایجاد یک لایه نازک کلیه ناهمواری ها و درزهای سطح را از بین می برد. این کاربرد آسان و تولید سطحی به مراتب صاف و یکدست نسبت به رنگهای دیگر باعث استقبال از این رنگ شده است. این رنگ تولیدی روشان فام به صورت های مختلف و با ترکیب مواد گوناگون ارایه می شود.
The color of the light is black
سرفصل های مقاله

رنگ بلکا چیست؟ 

رنگ بلکا روشان فام نوعی پوشش سلولزی با الیاف طبیعی مثل پنبه و کاغذ و ابریشم و سنگ های رنگی است که با بعضی از رزین ها مخلوط می شوند. این رنگ با ایجاد خمیری چسپنده و قابل اجرا در سطوح افقی و یا سقفی که دارای زیره گچی یا خاک گچ و چوبی و سطوحی که قبلا با رنگ روغن و یا پلاستیک رنگ آمیزی شده اند است.

 این ماده رنگی روشان فام به دلیل داشتن مواد اولیه طبیعی با محیط سازگار است و تولید گاز و بوی بد نمی کند لذا در محیط های بیمارستانی و منازل و محیط های آموزشی و بهداشتی و درمانی کاملا قابل استفاده و بهره برداری است.

برای اطلاعات بیشتر از انواع چسب ها و بتونه ها کلیک کنید.

به طبع این رنگ روشان فام دارای انواع گوناگون بوده و بنا به موارد و جایی که قرار است به کار گرفته شود از ترکیبات مختلفی ساخته می شوند که به معرفی و توضیح در مورد آنها می پردازیم. 

انواع رنگ بلکای روشان فام 

رنگ بلکای روشان فام به دو صورت بلکای سلولزی و بلکای ابریشمی موجود است که هر یک دارای خواص و قابلیت های مخصوص به خود بوده و کارآیی خود را دارند.

چون این رنگ را به سادگی می توان در همه سطوحی که قبلا با هر رنگی رنگ آمیزی شده است و یا سطح و سقفی که زیره گچ و یا حتی خاک گچ ماله کشی شده است استفاده کرد، خیلی مورد استقبال سازندگان و مجریان امور ساختمان قرار دارد.

این رنگ روشان فام معمولا به دو صورت بلکای سلولزی و بلکای ابریشمی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. 

1-رنگ بلکای سلولزی روشان فام

این رنگ از مواد سلولزی و با الیاف طبیعی پنبه و کاغذ ساخته شده و با نوعی رزین مخلوط می شود تا چسبندگی ویژه ای داشته باشد و قابلیت استفاده بر روی دیوار های افقی و سقف کار را پیدا کند.

از نظر کاربرد و استفاده برای اجرا کننده بسیار راحت و بدون دردسر است و به صورت یک لایه نازک روی تمام سطح پخش می شود. استفاده کنندگان و مجریان این رنگ برای هم دست شدن سطح کار از ماله پلاستیکی استفاده می کنند.

رنگ بلکای سلولزی روشان فام بدون چسبیدن به ماله به راحتی روی بدنه و سقف کار پخش و یک سطح چشم نواز را به وجود می آورد.

2-رنگ بلکای ابریشمی روشان فام

بلکای ابریشمی روشان فام به منظور تولید یک سطح رنگارنگ و متنوع و درخشنده به جای پنبه و کاغذ در رنگ ابریشم خرد شده و به وسیله خرد کننده های قوی ساخته می شود.

تارهای ابریشم در این رنگ جلوه ای خاص از خود بر روی کار به جامی گذارند که به شدت چشم نوازند. این رنگ تمام مزیت های رنگ بلکای سلولزی را به اضافه درخشندگی و محکمی به همراه دارد. 

بیشتر بخوانید: رنگ نانو ، رنگ پلاستیک ، رنگ اکریلیک ، رنگ استخری ، رنگ ضد حریق ، رنگ مولتی کالر

ویژگی های رنگ بلکا

رنگ بلکای روشان فام با توجه به ساختار و مواد تشکیل دهنده خود برخوردار از خواص و قابلیت های زیر می باشد:

  • عایق بودن در مقابل حرارت، برودت و صدا
  • بی نیاز بودن از زیرسازی محل اجرا چون با ایجاد یک لایه نازک باعث صافی و هم دست شدن کار می شوند.
  • قابلیت شستشو که از مزایای این گونه رنگ هاست
  • شعله ور نشدن و آتش نگرفتن که به آن ها و کاربران آن امنیت خاطر می دهد
  • به دلیل خاصیت آنتی استاتیک که حاصل از داشتن ساختار فیبری است باعث عدم جذب مولکول های سوخته در هوا می شوند
  • عدم بازتاب نور و تقریبا مات بودن 
  • مقاومت در برابر ضربه و از بین بردن ترک ها
ویژگی های رنگ بلکا

معایب رنگ های بلکا

رنگ های بلکا با همه مزایا و خواص خوب و اجرای ساده به دلیل اینکه به اندازه رنگ های پلاستیکی و رنگ روغنی صاف و خالی از درز نیستند کم کم بر روی آنها گرد و غبار می نشیند و باعث کثیف شدن آن می شوند.

ضمنا موجودات ریز و حشرات کوچک می توانند در سوراخ ها و درزهای آن ها لانه گزینی کنند. از آن گذشته چون به صورت یک لایه روی سطح را می پوشانند اگر بخواهیم بعدا روی آن از رنگ های دیگر استفاده کنیم ناچار باید کل آن را از بین برده و یا مستلزم پرداخت هزینه بیشتری برای زیرسازی شویم.

این ها از نکاتی است که باید حتما در هنگام فروش و یا اجرای رنگ بلکا به مجریان و استفاده کنندگان یادآوری و تذکر داده شوند. 

بیشتر بخوانید : رنگ فوری

قیمت رنگ های بلکای روشان فام

در تعیین قیمت رنگ بلکا موارد متعددی تاثیر گذار هستند. ازجمله اینکه آیا سطح مورد نظر به زیرسازی نیاز داشته باشد یا خیر و یا از چه نوع رنگی استفاده خواهید کرد؟ نمونه ساده و یا ابریشمی آن معمولا با توجه به نوسانات بازار و قیمت تمام شده کالاهای وارداتی نمی توان قیمت ثابتی اعلام کرد ولی حدودا برای هر متر مربع رنگ بلکای سلولزی12تا 14 هزار تومان و هزینه انجان کار را هم متری 8 الی 10 هزار تومان باید در نظر گرفت.

قیمت رنگ های بلکای روشان فام

در مورد رنگ بلکای ابریشمی این قیمت از 14 تا 17 هزار تومان برای هر متر مربع مواد و هزینه اجرا هم همان اجرت قبلی خواهد بود.

ولی در محاسبه و اندازه گیری کار باید دقیق بود زیرا رنگ های بلکا در بسته بندی های 5 یا 10 کیلو گرمی به بازار عرضه می شوند و باید طوری محاسبه کنیم که مواد و رنگ پرت نشوند. 

برای اطلاع از قیمت انواع رنگ های صنعتی ، رنگ ساختمانی ، رنگ ترافیکی کلیک کنید.

خرید رنگ بلکای روشان فام

برای خرید بلکای روشان فام کافی است بعد از تماس با کارشناسان و تعیین متراژ کار و موقعیت و محل اجرای پروژه و تعیین اینکه آیا به کارهای اجرایی جانبی نیاز دارید یا خیر قیمت را استعلام بگیرید.

خدمات جانبی نظیر زیرسازی و گچ کاری و لکه گیری که خود باعث صرف هزینه جداگانه می شوند. از راهنمایی کارشناسان بهره برده و در قسمت خرید هم با مسئولان مربوطه تماس و ثبت سفارش فرمایید. 

محصولات مرتبط